לצילומים בחדר בריחה - גטו בריחה היסטוריה, מדע, אמנות

חדר בריחה - "גטו בריחה" מעורר אותך למצוא את "צופן התקווה" בימי הקורונה המייאשים

מייצג היסטורי אמנותי מאתגר במיני מוזיאון...

"גטו בריחה" נועד להזכיר לכם את הצורך לחיבור חברתי המניע להצלחה.

הגטו בריחה בנוי מעיצוב אמנותי, סאונד המזכיר נשכחות - רכבות, והקראה מיומנה של אנה פרנק וצוואתה של שרנקה - מעוררת מרד גטו וורשה.

החוויה בחדר בריחה - גטו בריחה היא חוויה שמוצפן בה המניע למציאת תקווה שהיא צורך נפשי קיומי. המקום מעוצב  אמצעים טכניים חדשניים בד בבד עם רקע אמנותי עכשווי. 

שלל חידות מניעות את המבקר:

1. מה מטרת הגטו? 2. האם ניתן להתרגל לרע? למה העולם שתק? 3. מה ההגדרה של הישרדות? 4. למה העולם שתק אז והיום? 5. מה ההגדרה של הצלחה? ועוד... רק בציון עובר, תקבלו את צופן התקווה שיוציא אתכם מהגטו.

ציורעלצלב-01.png

ב​גטו בריחה קודם סרים מרע (בצילומים למעלה) "קמפיין דינמי - המרד בצלב הקרס" (ובצילומים למטה) ואחר כך יוצרים קו אל התקווה, כי כתוב "סור מרע ועשה טוב" כי אחרת זה לא טוב...

 

משהוא על ההיסטוריה של הגטו:

הפרד ומשול, המטרה של הגטו שבנו הנאצים, הייתה לבודד את היהודי מהחיים החברתיים באופן כמעט מוחלט עד להשמדתו הסופית. מחיקת כל אפשרות לקשר שמעבר לגטו וכן עידוד של מלשנים יהודים, יודרנטים וקאפויים שהוסיפו לתחושת הבדידות, כי עם מי תשתף את מחשבותייך, כשאתה מוקף בשטינקרים.


ההיסטוריה של הגטו באירופה התרחשה עוד בתחילת המאה ה14 אולצו יהודי וונציה לסמן את יהדותם, גם באמצעות סממנים חיצוניים כמו הטלאי הצהוב. לאורך מאה השנים הבאות, חיי היהודים בוונציה היו עטופי הגבלות, כולל איסור רכישת אדמות, לחצים להתנצר ועלילות דם.

האוכלוסייה היהודית בפולין פסקה, למעשה, להיות ציבור מאורגן, הגרמנים ניתקו כל קשר בין הקהילות ומנעו כל אפשרות להחליף דעה, לטכס עצה ולהתארגן לקראת הבאות. הגרמנים לא השאירו ליהודים כל מקור של אינפורמציה: מקלטי הרדיו הוחרמו, העיתונים נסגרו, ואף קשרי-המכתבים עם חוץ לארץ, פרט למקרים יוצאים מן הכלל, הופסקו. כל קהילה נאלצה  להיאבק יחידה, וכולן יחד גיששו באפילה, מבלי דעת איזו דרך יבחרו להן, וכיצד ינהגו נוכח הגזרות.

העובדות מדברות, מספר שיא של מדרגים, מתוך צילום מסך מבזק 144 "חדרי בריחה בירושלים"

3/8/2020

לעפר היקר

 

קבלת פני כמו שלך אינה זכורה לי זמן רב

כבר בכניסה קבלת אותנו עם חיוך רחב וכמובן עם קפה ומים קרים.

הרעיון להקים מוזיאון אודות גטו ורשה מבחינתך זו דרך חיים. להנציח את קרוביך.

ילדנו נהנו וע"כ תודה.

נהנינו לפגוש אותך ולהכיר התערוכה והמידע הרב. יפה מאוד!

 

משה קרליץ (נכדו של הרה"ג ניסים קרליץ זצ"ל)

דירוג גולשים לחדר בריחה.jpg

עו"ד זוהר ישרים

חבר מועצת עיריית ר"ג

תרמו למציאת מאיה

לפרטים והזמנות: טל: 050-2578313 עפר אלוני סטודיו צופן התקווה, שד' הרצל 120 ירושלים  

© 2020 by Ofer Aloni  - Code2Hope.net  כל הזכויות שמורות

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram