top of page

כתיבה אפקטיבית - כתיבה מסחרית - כתיבה היוצרת סיפור שיווקי

סטוריטלינג - סיפור שיווקי המענה המעורר

סטודיו צופן התקווה, מטמיע אסטרטגיה של תקווה – שהיא המניע של קהלי היעד לתנועה לחיבור ולקניה, באישי, חברתי, שיווקי ומדיני, הנושאים שבהם אנחנו מטפלים:

1. כתיבה מסחרית 2. הכלי לאירוע דינמי – קמפיין דינמי  3. עיצוב פנים עם פנימיות 4. סטורי בורד התקווה, ציור עם תוכן למוסדות

 

בהמלצת משרד החוץ, סבר פלוצקר, שרי אריסון ועוד. לקוחות: פרטיים, משרד החוץ, משרד התיירות, קוואסקי, hp

 

דוגמאות לכתיבתי: 1. אישי - ימי הולדת חתונות ולא רק... 2. חברתי -  לעמותות, מוסדות והשקות, הרוצות ליצור אמון שייקשור ויעורר את הנוכחים לעשייה משותפת  3. שיווקי - המענה המעורר לרכישה 4. מדיני - גם מדינה דורשת לשיווק 

הקדמה מקדימה

אם היום שנת 2021 אז כבר בשנת 2000 (לפני 20 שנה) פרצתי את הדרך עם המושג "סיפור שיווקי" שכיום הפך להיות סטוריטלינג. בזמנו חברות כמו מקאן אריקסון, פרסום אוקיי ועוד הזמינו אותי לסיעור מוחות בנושא. מצרף בזה מספר דוגמאות שהגבירו את המכירות וקיבלו ביקורות טובות. אז אם אתם רוצים לקדם את העסק שלכם, אני ממליץ להתחיל באמירה - קופירייט כי "בעשרה מאמרות נברא העולם" ולא בגרפיקה אחרת היינו מקבלים את התנך כקומיקס. מאחר ואני לא מאמין בפליירים ופרוספקטים הנשאים על רקע רוח של כעשרות אלפים מסרים פרסומיים שאנו חשופים אליהם ביום! וכדי לבדל  את לקוחותיי ממהלכים שיווקים פרסומיים שטחיים הנשענים על עיצוב וגרפיקה בלבד המשולים לזיקוק מרשים בשיאו  שכבה כלא היה, לאחר שניה... בניתי קונספט  של סיפור שיווקי. להלן תמצית הסיפורים השיווקיים:

1. דוגמאות לכתיבה מסחרית מעוררת שיצרנו והפקנו בארץ ובעולם

תיירות

צייר לי כוכב* - "קמפיין דינמי" היוצר חזון משותף בין כוכבי ארצות הברית לכוכב הבודד שבדגל ישראל
*גם הכוכב הבודד מאיר את עולמינו החשוך, מעט מהאור דוחה הרבה מהחושך

תמונה4.jpg
קמפיין דינמי - מדיני תיירותי.jpg
קמפיין דינמי שרלוט ארהב צייר לי כוכב.jpg
torismkons.jpg

רכב

נקודת המפגש שבין הטכנוקרט לרומנטיקן ע"פ הספר  "זן ואחזקת האופנוע"

אופנועי KAWASAKI יבואן מטרו, תערוכת אוטומוטור 2000

בספר "זן ואמנות אחזקת האופנוע"  מציין המחבר, כי בעולם קייימים שני אבות-טיפוס, שאם שניהם היו נוסעים באותה רכבת, הרומניטקן היה מסתכל על הנוף ואילו השני, הטכנוקרט היה רץ לקטר לראות איך הרכבת מתנהלת מבחינה טכנית. אחת הדילמות של המחבר היא איך מפגישים שני טיפוסים שונים כל כך, כאשר האחד מייצג את המכניזם והשני את הרומנטיקה?  את התשובה תמצאו בביתן 20 בתערוכת אוטומוטור." בתערוכה גישרנו בין שני קצוות מנוגדים, קצה טכני, תוך הדגשים לפן הטכנולוגי ומנגד מופיע קצה רומנטי  בקצב הזרימות של הצייר ואן-גוך לפחות*.

השבירה והמעבר החד בין שתי הקצוות, הרומנטיקה והמכניזם, עוררה את הקהלים השונים, מתרדמת ההרגל של חיי השעה ויצרה בהם מניע לרכישה... 

*לפחות - כי לואן-גוך לא היה אופנוע ולי יש

FB_IMG_1446476190730.jpg

תערוכת אוטומוטור, השקת האופנוע החזק בעולם ZX-12R

globs news.jpg
קוואסקי 111.jpg

העיתון גלובס מצא עניין בפרסום ללא תשלום את הקונספט הביתן

mariv oto.jpg

אוטומוטור 2000, שננעלה אתמול, הייתה תערוכת הרכב הטובה ביותר שנערכה בישראל. היבואנים הבינו, כי זאת הזדמנות פז לשדר תדמית ולהעביר מסר. המופע של מטרו התבסס על מיצג של עפר אלוני, המוגדר כ"יוצר רב תחומי", ששילב באופן חכם ומעורר התפאלות בין המטרות החשובות של תערוכת רכב: שיפור התדמית של מוצר ושל יבואן, הצגת המוצרים, ו"יצירת חשק" אצל הלקוחות.

עוד הוכחה לחשיפה תקשורתית בחינם כשלמוצר יש נקודת מפגש עם תוכן ו"אמנות נטו" ברקע

קליית יוסי עפר עבודות.jpg
קלית כתבה צד שמאל.jpg
קלית יוסי.jpg

מזון

קלית יוסי יריד המזון הבין לאומי באמסטרדם

התגשמות החלום של יוסף, סיפור פילוסופי שיווקי

לפני 23 שנה החלום שהנחה את יוסף היה כיצד ניתן לקלות גרעין ושיישאר בו הטעם של הטבע? שהרי מה יותר טבעי מחמנייה שממנה נקטף הגרעין. הוא ייחס לגרעין חשיבות רבה, שהרי גרעין במהות מייצג עתידנות כי הוא פרי שממנו עתיד להתפתח צמח חדש. הוא חיפש וחיפש את הגרעין האולטימטיבי שעליו יערוך את ניסיונותיו לשילוב בין טכנולוגיה עתידנית לטעם הטבע. במסגרת חיפושיו הוא פתח מגירות, התקשר למדענים ולמד אצל החוקרים עד לרגע שמצא את הזן האיכותי בארץ שטופת שמש - המוקפת שדות מוריקים (ללא חומרי הדברה) והמובילה בתחום הקלייה. הוא הקים את "קליית יוסי" מפעל המשלב בתוכו עתידנות המטמיעה את טעם הטבע בגרעין.

עוד הוכחה כשהתוכן מעורר עם רקע א